Tajemnica rozbitej kliszy – gra miejska
Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć rodzinnie w fajnym wydarzeniu, zorganizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Była to gra miejska pod tytułem Tajemnica rozbitej kliszy. Całość została zorganizowana z okazji 200 rocznicy urodzin Ignacego Kriegera – krakowskiego fotografa, który od około 1860r. dokumentował miasto i jego zabytki.
Gra miejska to świetna okazja do spaceru po Krakowie. Ta w której wzięliśmy udział, oprowadziła nas po wielu znanych miejscach w okolicy Rynku i dzielnicy Kazimierz, a przy okazji pytania na które odpowiadaliśmy, zmusiły nas do poszukania co nieco na temat historii poszczególnych miejsc, ale też do spojrzenia na nie zupełnie innym okiem.
Zabawę rozpoczęliśmy w Pałacu Krzysztofory, gdzie poznaliśmy postać Ignacego Kriegera. Tu również przedstawione zostały zasady gry i rozdane niezbędne materiały. Chodziło w skrócie o to, by przemieszczając się po Krakowie, odnaleźć charakterystyczne miejsca uwiecznione przez sławnego fotografa, odpowiedzieć na serię pytań związanych z fotografiami i zabytkami którym zrobił zdjęcia, a przy okazji zebrać kawałki kliszy, które zagubił pomocnik mistrza. Zwycięska drużyna miała szansę by zostać nowymi pomocnikami fotografa. Spacer poprowadził nas przez Rynek Główny, Mały Rynek, Planty, ulicę Starowiślną, ulicę Dietla, Krakowską i Skałeczną, a także Plac Wolnica, aż do Starej Synagogi. Na koniec wspólnie przejrzeliśmy zdjęcia oglądanych zabytków, omówiliśmy jak zmieniły się od czasów Kriegera i zweryfikowaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwycięzcy zabawy, ale też pozostali uczestnicy, otrzymali upominki.
Gra trwała dobrze ponad 4 godziny (mimo pierwotnie szacowanych 2 godzin). Odnieśliśmy wrażenie, że ilość przygotowanych pytań, była troszeńkę przesadzona. Szczególnie dla osób poruszających się z dziećmi. Ale i tak była to fajna zabawa i chłopcy dobrze się bawili – choć po całym spacerze wszyscy byliśmy wykończeni. Całości otrzymała 3 gwiazdki. Więcej projektów edukacyjnych tego typu dla dzieci i młodzieży znajdziecie tu: klik
Podobne
Mam nadzieję, że wpis się spodobał 😉 Oby był kiedyś pomocny albo zainspirował Cię do działania.
A teraz Twoja kolej:- Polub ten wpis - utwierdzi mnie to w przekonaniu, że czytasz i chcesz kolejne
- Skomentuj go - będzie mi miło dowiedzieć się co myślisz
- Udostępnij, jeśli uważasz, że może zainspirować również kogoś z Twoich znajomych
- Polub też nasz fanpage na Facebooku – dzięki temu będziesz stale na bieżąco
- A na naszym Instagramie znajdziesz sporo naszej codzienności – zaobserwuj nas 😉
O Blogu
Mapa
- Województwo Dolnośląskie
- Województwo Kujawsko-Pomorskie
- Województwo Lubelskie
- Województwo Lubuskie
- Województwo Łódzkie
- Województwo Małopolskie
- Województwo Mazowieckie
- Województwo Opolskie
- Województwo Podkarpackie
- Województwo Podlaskie
- Województwo Pomorskie
- Województwo Śląskie
- Województwo Świętokrzyskie
- Województwo Warmińsko-Mazurskie
- Województwo Wielkopolskie
- Województwo Zachodniopomorskie
Napisz komentarz