O Blogu

52weekendy to blog, który powstał z myślą zebrania w jednym miejscu propozycji i pomysłów na rodzinne wycieczki i atrakcje weekendowe.

Znajdziesz tu krótką informację o każdej atrakcji odwiedzonej przez nas oraz naszą subiektywną ocenę, czy warto było tę atrakcję wybrać. Oceniamy wspólnie, ale głównie robią to moi chłopcy – tak aby była to ocena oczami dzieci. Nadają więc każdorazowo gwiazdki według poniższego klucza:

Zawsze umieszczam również krótką relację zdjęciową z każdego odwiedzonego przez nas miejsca, co mam nadzieję będzie pomocne przy dokonywaniu wyboru, czy dana atrakcja to coś dla Ciebie i Twojej rodziny / znajomych.

Zwykle też umieszczam pomocne linki, by szybko dotrzeć do wszelkich dodatkowych informacji o danym miejscu.

Fot. Bellove

Jak to się wszystko zaczęło

Pierwotnie pomysł był moim postanowieniem noworocznym, aby zadbać o jakościowy czas spędzony z rodziną i zapewnić nam przy okazji cudowne wspomnienia. Chodziło mi też o to, by zawsze można było wrócić do tych wydarzeń myślami i powspominać oglądając zdjęcia. Powstał więc Projekt 52 i faktycznie w każdy weekend coś fajnego razem robiliśmy a później to opisywaliśmy – najpierw tylko dla siebie jako pamiętnik, a później dla bliższych i dalszych znajomych i rodziny. Po pełnych 52-wu tygodniach, cała moja trójka (czyli synowie i mąż), kategorycznie zażądali by kontynuować Projekt w kolejnym roku. A mi też bardzo się spodobało, więc powstała strona 52weekendy. A nowe pomysły ciągle się rodzą, bo przecież tyle jeszcze miejsc do zobaczenia…

Do kogo skierowany jest mój blog

Piszę przede wszystkim do rodziców, którzy zapewne co jakiś czas zadają sobie pytanie – co by tu zrobić w weekend z dziećmi, aby odciągnąć je od komputerów? Sama wcześniej zadawałam sobie to pytanie nie raz i często brakowało mi pomysłów.

Nie jest natomiast powiedziane, że to tylko atrakcje rodzinne. Znakomita większość z nich, może być wypróbowana przez absolutnie każdego – czy masz dzieci czy nie, czy może szukasz jakiegoś fajnego miejsca by zabrać tam swoją drugą połówkę, bo ciągłe wizyty w kinie już Wam się znudziły…

A może masz zapowiedzianą wizytę kogoś z rodziny czy znajomych z daleka i zastanawiasz się co fajnego można im pokazać w okolicy (jesteśmy z Krakowa, więc naturalnie najwięcej atrakcji, które wypróbowaliśmy, jest w niedalekiej odległości lub w samym Krakowie – ale nie tylko).

Ważne by dodać, że osoby z zupełnie innych stron kraju, czy nawet mieszkające poza granicami, też mogą fajnie się z nami bawić. Zawsze można bowiem po prostu się zainspirować i wybrać w swojej okolicy analogiczne miejsce.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie – mam nadzieję że będzie Ci się u nas podobało ?

jolar-10

Fot. Bellove


O mnie

Nazywam się Jola Rybińska i mieszkam w Mogilanach, niedaleko Krakowa. Służbowo jestem Managerem Projektu. Obecnie pracuję nad uruchomieniem nowej firmy w obszarze nieruchomości. Wcześniej wiele lat pracowałam w sporej, centralno-europejskiej korporacji, głównie w obszarze Zarządzania Projektami lub większymi Programami.

Prywatnie mama dwóch cudownych urwisów, Leona i Remika, żona zwariowanego paintballisty i optyka (w jednym oczywiście), ale też miłośniczka CrossFitu, który trenuję od marca 2015r.

Będzie mi niezwykle miło jeśli zostaniesz z nami na dłużej.

jolar-14

Fot. Bellove

52weekendy na FB

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Instagram


Moje zdjęcia

Najpopularniejsze wpisy


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/weekendy/domains/52weekendy.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 171
Close